YULAF KEPEĞİ

YULAF KEPEĞİ

En geç 30 Kasım Salı günü kargoda
  • Bu ürün için toplam kargo maliyetiniz:
  • UPS Kargo : 15,00 TL (200 TL ve üzeri ücretsiz)

Yeni ürün

13,90 TL

- +

 
Daha Fazla Bilgi

Saf yulafın taş değirmende öğütülmesinden imal edilir.

Kilo vermek, formunu korumak ve sağlıklı kalmak isteyenler için doğanın bir hediyesidir.Yulaf kepeği, diğer tahıl ürünlerine göre daha fazla suda çözünebilir lif (Betaglukan) içerir.

Besin değeri açısından incelediğimizde ise, demir, manganez, çinko gibi mineraller, E vitamini, tiamin, niasin, riboflavin, folat ve diğer B grubu vitaminlerini içermektedir.

Yulaf kepeği, vücut için önemli bir antioksidan olan selenyum açısından da önemli bir kaynaktır.

Yulaf kepeğinin faydaları

Yulafın tamamını incelediğimizde, protein, lif, demir ve vitamin içeriğinin büyük bir bölümünün kabuğunda olduğunu görüyoruz. Yani yulaf kepeği ile, yulaftan almak istediklerimizin çoğunu alırken karbonhidrat ve yağ oranını azaltmış oluruz.

Yulaf kepeği fazla miktarda suyu emer ve şişer. Böylece, midede yer kaplar ve oluşan yapışkan jel kıvamı ile tokluk hissi verir.

Kan şekerini düzenler

Yulaf kepeğindeki lifler ile midede oluşan jel kıvamındaki yapı, karbonhidratların emlimini yavaşlatır, azaltır. Böylece kan şekeri hızlı yükselmez, aşırı insülin salınımı olmaz ve daha uzun süre tokluk hissi sağlanır. Özellikle glisemik indeksi yüksek yani, kan şekerini hızlı ve fazla yükselten besinlerle birlikte alınmasıyla, fazla insülin salınımı ve insülin direnci engellenebilir.

Sindirim sistemini çalıştırır

Yulaf kepeğinin içerdiği lifler barsaktan emilmez. Yeterli miktarda su ile birlikte alındığında, bol miktarda su tutan lifler, dışkının şeklini, kıvamını ve dışkılama sayısını düzenler. Kabızlık, hemoroid ve barsak tembelliği gibi barsak akışkanlığı ile ilgili hastalıkları önler.

Ayrıca lifli beslenmenin bağırsak kanseri riskini azalttığı da gösterilmiştir.

Kolesterolü düşürür

Yulaf kepeğinde bulunan betaglukanın kan kolesterolü üzerine olumlu etkileri vardır. Karaciğerde kolesterolden üretilen, yağ emilimini sağlayan, safra asitleri (kolik asit, kenodeoksikolik asit) safra kesesinde depolanır ve incebarsağa atılır. Barsak bakterileri tarafından suda erir forma dönüştürülür (litokolik asit, deoksikolik asit) ve ince barsağın son kesiminde bir kısmı geri emilir (deoksikolik asit), bir kısmı dışkı ile atılır (litokolik asit).Midede jel kıvamına gelen yulaf kepeği, safra asidini bağlar ve bunların geri emilimini ve işlevlerini azaltır. Böylece yağ ve kolesterol emilimi azalmış olur.

Düzenli olarak yulaf kepeği kullanımı ile LDL (kötü huylu – Lanetli) kolesterolde %10’a varan düşüş elde edilmekte ve kalp damar hastalığı riskinde azalma sağlanmaktadır.

Yulaf kepeğini ne kadar yemeli?

Olumlu etkilerin sağlanması için günlük 30-50 gr arası lif alımı önerilmektedir. Fazla alımlarda bazı vitaminlerin emilimi azalabilir.Günlük 2 yemek kaşığı yulaf kepeğinin uygun miktar olduğunu söyleyebiliriz.

Besin Değerleri 100 gr.
Karbonhidrat (g) 66.22
Protein (g) 17.3
Yağ (g) 7.03
Lif (g) 15.4
Kolesterol (mg) 0
Sodyum (mg) 4
Potasyum (mg) 566
Kalsiyum (mg) 58
Vitamin A (mg) 0
Vitamin C (mg) 0
Demir (mg) 5.41

 
İptal & İade Şartnamesi

İade Şartları

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir problem sebebi ile iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler şu şekildedir:

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden yedi iş günü içerisinde, iade talebinizi ve ürünle ilgili probleminizi web sitemizin “Müşteri Hizmetleri”bölümünden bilgi vermeli veya info@koylumorganik.com’ a e-mail göndermelisiniz. Daha sonra tarafınıza gönderilecek yönlendirme maili doğrultusunda ürünü teslimat tarihinden itibaren yedi iş günü içerisinde koylumorganik.com ’ye geri göndermenizi rica ederiz. Yedi iş gününü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul etmiyoruz. İsteğiniz bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendiriliyor ve iadeniz onaylandığında size bir onay e-mail’i gönderiliyor.

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz orijinal faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ve forMilanda.com’ un doğru adresini içerecek şekilde geri gönderdiğinizden emin olmalısınız. Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir ‘İADE FATURASI’ ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini ‘İADE FATURASI’ kesilmediği takdirde tamamlayamadığımızı bilmelisiniz.

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

İadenizi onaylamadan önce ürünle ilgili incelemeyi ‘koylumorganik.com - İade Bölümü’ yapıyor.

Bu şartlar dahilinde yapacağınız tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti size ait olacaktır. Ancak, iade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olduğu anlaşıldığı takdirde, iadeniz onaylanacak ve geri gönderim için ödediğiniz kargo ücreti hesabınıza yatırılacaktır.

İadeniz Onaylandıktan Sonra

İade onayınızı takip eden on gün içerisinde ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün bedeli, iade onayınızı takip eden yedi gün içerisinde bankanıza geri ödeniyor.

Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin banka hesabınıza yansıması ortalama iki, üç hafta sürebiliyor. Kredi kartıyla yapılan alışverişlerde geri ödenen tutarın bankaya devrinden sonraki süreçte yaşanabilecek olası gelişmeler tamamen banka işlem süreci ile ilgili olup bayidns,com.com’ nın sorumluluğunda değildir. Bu yüzden bu tür sorunlarda herhangi bir müdahalede bulunma hakkımız yoktur.

Cayma Hakkı Dışındaki İade İşlemleri

Tüketicinin ‘Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı’ sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki yedi iş günü içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. Yedi iş gününü aşan sürelerde iade kabul edilemez.

Özel Koşullar

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi teslimat yerinden ayrılmadan önce paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemlidir. Ürün faturanız, kurye poşetinin ön gözünde yer almaktadır. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız veya ürüne ait fatura, kurye poşetinde yer almıyorsa, paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak, kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir. Ürün faturası, iptal ve iadeler için muhakkak gereklidir. 

Orijinal ambalajı zarar görmüş, bozulmuş, açılmış, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde denenmiş, kullanılmış, kullanımdan dolayı zarar görmüş veya orjinal faturası bulunmayan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Ürünün iadesi, ürünün bütün standart aksesuarları; ambalajları hasarsız ve tam olarak orjinal paketleri  ve orjinal faturası ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır. Teslimattan sonraki yedi günü aşan sürelerde ‘Cayma Hakkı’yla iade söz konusu değildir.

Müşteri, ürünü, teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.

Bir Yorum Yaz

YULAF KEPEĞİ

Bir Yorum Yaz

 
Taksit Seçenekleri

Aynı kategorideki diğer ürünler: 24

Bu ürünü alan müşteriler bunlarıda aldılar:

Son görüntülenen

Menü